Ajax Loading Image

Bu gündən start götürən 70-ci Berlin Beynəlxalq Film Festivalında iştirak edən filmlərin kateqoriyalarla tam siyahısını və ilk trailerlərini sizinlə paylaşırıq.

Hər il festivalda hər janrda, uzunluqda və formatda 400-ə yaxın film iştirak edir. Festival aşağıdakı hissələrə və dəyişkən sayda xüsusi proqramlara bölünür.

Qeyd edək ki , festival 20 Fevral- 1 Mart tarixləri arasında keçiriləcək. Əsas yarışma hissəsində  Christian Petzold, Abel Ferrara, Ming-Liang Tsai, Kelly Reichardt, Sally Potter, Hong Sangsoo, Eliza Hittman  kimi rejissorların yeni filmləri Qızıl Ayı üçün yarışarkən, Pinocchio, Charlatan, Last and First Men, Nomera və Malmkrog kimi marağa səbəb olan filmlər də kinosevərlərlə görüşəcək.

Jurilər: Jeremy Irons (juri prezidenti), Bérénice Bejo, Bettina Brokemper, Annemarie Jacir, Kenneth Lonergan, Luca Marinelli, Kleber Mendonça Filho.

 

Müsabiqə proqramı

  • Undline (Christian Petzold)
  • The Roads Not Taken (Sally Potter)
  • El Prófugo – The Intruder (Natalia Meta)
  • Rizi – Days (Tsai Ming-Liang)
  • First Cow (Kelly Reichardt)
  • Domangchin Yeoja – The Woman Who Ran (Sangsoo Hong)
  • Le sel des larmes – The Salt of Tears (Philippe Garrel)
  • Berlin Alexanderplatz (Burhan Qurbani)
  • Favolacce – Bad Tales ( Fabio & Damiano D’Innocenzo)
  • Never Rarely Sometimes Always (Eliza Hittman)

Özəl Proqram

  • Pinocchio (Matteo Garrone)
  • Sa-nyang-eui-si-gan – Time to Hunt (Sung-hyun Yoo)
  • Nomera – Numbers (Oleg Sentsov)
  • Charlatan (Agnieszka Holland)
  • First and Last Men (Jóhann Jóhannsson)
  • Yi Zhi You Dao Hai Shui Bian Lan – Swimming Out Till The Sea Turns Blue (Jia Zhang-ke)
  • Onward (Dan Scanlon)
  • Paris Calligrammes (Ulrike Ottinger)

 

Encounters Proqramı

  • Malmkrog – Manor House (Cristi Puiu)
  • The Works And Days  (C.W. Winter)
  • Nackte Tiere (Melanie Waelde)
  • Los Conductos (Camilo Restrepo)
  • Zabij to i wyjedz z tego miasta – Kill It and Leave This Town (Mariusz Wilczyński)
  • Isabella (Matías Piñeiro)
  • Trouble With Being Born (Sandra Wollner)

 

Forum Proqramı

  • Tipografic majuscul – Uppercase Print  (Radu Jude)
  • The Viewing Booth (Ra’anan Alexandrowicz)
  • Ouvertures (The Living and the Dead Ensemble)
  • Victoria (Sofie Benoot)
  • Responsabilidad empresarial – Corporate Accountability (Jonathan Perel)
  • FREM (Viera Čákanyová)

 

Panorama

  • Nardjes A. (Karim Aïnouz)
  • Futur Drei – No Hard Feelings (Faraz Shariat)
  • Days of Cannibalism (Teboho Edkins)

Generation

  • Yalda, a night for forgiveness (Massoud Bakhshi)
  • Panteres (Èrika Sánchez)
  • Paradise Drifters (Mees Peijnenburg)
  • Hot Mother (Lucy Knox)
  • Un diable dans la poche (Antoine Bonnet, Mathilde Loubes)
  • Något att minnas – Something to Remember (Niki Lindroth von Bahr)
  • Elders (Tony Briggs)
  • Clebs (Halima Ouardiri)

 

Qısa Filmlər

  • Girl and Body ( Charlotte Mars)
  • Atkūrimas – Dummy (Laurynas Bareisa)
  • A Demonstration (Sasha Litvintseva, Beny Wagner)
  • Playback. Ensayo de una despedida – Playback (Agustina Comedi)
  • My Galactic Twin Galaction (Sasha Svirsky)
  • Inflorescence (Nicolaas Schmidt)
  • Veitstanz/Feixtanz (Gabriele Stötzer)
  • How to Disappear (Michael Stumpf)
  • It Wasn’t the Right Mountain, Mohammad (Mili Pecherer)
  • Filipiñana (Rafael Manue)
  • Écume – Foam (Omar Elhamy)
  • Celle qui porte la pluie – She Who Wears the Rain (Marianne Métivier)

We are sharing a complete list of categories and first trailers for the films participating in the 70th Berlin International Film Festival, which begins today.

400 films in each genre, duration, and format participate in the film festival every year. The festival is divided into the following sections and various special programs.

The festival will be held from February 20 to March 1. As part of the main competition, new films by directors such as Christian Petzold, Abel Ferrara, Ming-Liang Tsai, Kelly Reichardt, Sally Potter, Hong Sangsoo, and Eliza Hittman will compete for the Golden Bear, as well as Pinocchio, Charlatan, Last and First Men, Nomera, and Malmkrog, which aroused interest, will also meet with movie lovers.

 

Jury: Jeremy Irons (jury president), Bérénice Bejo, Bettina Brokemper, Annemarie Jacir, Kenneth Lonergan, Luca Marinelli, Kleber Mendonça Filho.

 

 

Competition program

  • Undline (Christian Petzold)
  • The Roads Not Taken (Sally Potter)
  • El Prófugo – The Intruder (Natalia Meta)
  • Rizi – Days (Tsai Ming-Liang)
  • First Cow (Kelly Reichardt)
  • Domangchin Yeoja – The Woman Who Ran (Sangsoo Hong)
  • Le sel des larmes – The Salt of Tears (Philippe Garrel)
  • Berlin Alexanderplatz (Burhan Qurbani)
  • Favolacce – Bad Tales ( Fabio & Damiano D’Innocenzo)
  • Never Rarely Sometimes Always (Eliza Hittman)

 

Berlinale Special

  • Pinocchio (Matteo Garrone)
  • Sa-nyang-eui-si-gan – Time to Hunt (Sung-hyun Yoo)
  • Nomera – Numbers (Oleg Sentsov)
  • Charlatan (Agnieszka Holland)
  • First and Last Men (Jóhann Jóhannsson)
  • Yi Zhi You Dao Hai Shui Bian Lan – Swimming Out Till The Sea Turns Blue (Jia Zhang-ke)
  • Onward (Dan Scanlon)
  • Paris Calligrammes (Ulrike Ottinger)

 

Encounters

  • Malmkrog – Manor House (Cristi Puiu)
  • The Works And Days  (C.W. Winter)
  • Nackte Tiere (Melanie Waelde)
  • Los Conductos (Camilo Restrepo)
  • Zabij to i wyjedz z tego miasta – Kill It and Leave This Town (Mariusz Wilczyński)
  • Isabella (Matías Piñeiro)
  • Trouble With Being Born (Sandra Wollner)

 

Forum

  • Tipografic majuscul – Uppercase Print  (Radu Jude)
  • The Viewing Booth (Ra’anan Alexandrowicz)
  • Ouvertures (The Living and the Dead Ensemble)
  • Victoria (Sofie Benoot)
  • Responsabilidad empresarial – Corporate Accountability (Jonathan Perel)
  • FREM (Viera Čákanyová)

 

 

Panorama

  • Nardjes A. (Karim Aïnouz)
  • Futur Drei – No Hard Feelings (Faraz Shariat)
  • Days of Cannibalism (Teboho Edkins)

 

Generation

  • Yalda, a night for forgiveness (Massoud Bakhshi)
  • Panteres (Èrika Sánchez)
  • Paradise Drifters (Mees Peijnenburg)
  • Hot Mother (Lucy Knox)
  • Un diable dans la poche (Antoine Bonnet, Mathilde Loubes)
  • Något att minnas – Something to Remember (Niki Lindroth von Bahr)
  • Elders (Tony Briggs)
  • Clebs (Halima Ouardiri)

 

Berlinale Shorts

  • Girl and Body ( Charlotte Mars)
  • Atkūrimas – Dummy (Laurynas Bareisa)
  • A Demonstration (Sasha Litvintseva, Beny Wagner)
  • Playback. Ensayo de una despedida – Playback (Agustina Comedi)
  • My Galactic Twin Galaction (Sasha Svirsky)
  • Inflorescence (Nicolaas Schmidt)
  • Veitstanz/Feixtanz (Gabriele Stötzer)
  • How to Disappear (Michael Stumpf)
  • It Wasn’t the Right Mountain, Mohammad (Mili Pecherer)
  • Filipiñana (Rafael Manue)
  • Écume – Foam (Omar Elhamy)
  • Celle qui porte la pluie – She Who Wears the Rain (Marianne Métivier)
Tags: